Boy Uzatma Ameliyatı Fiyatları 2023

Boy Uzatma Ameliyatı Fiyatları 2023
0

Boy Uzatma Ameliyatı Fiyatı 2023

Boy uzatma ameliyatı fiyatı 2023 yılında ne kadar, kesin etkisi var mı soruları ameliyat olmayı düşünen herkes tarafından araştırılıyor. Boy uzatma ameliyatlarının hedeflenen en düşük uzama oranı 5 ile 8 cm arasında değişkenlik gösterir. Bu ameliyatların fiyatı ise uygulayan hastaneye ve hastaya göre değişiyor. Ancak genel olarak;

  • 2023 yılında ortalama boy uzatma ameliyatı fiyatları 200.000 TL – 250.000 TL civarındadır.

Bu fiyat özel hastaneler için geçerlidir. Sağlık durumunu engellemeyen, sadece estetik amaçla yapılan boy uzatma ameliyatlarını SGK kesinlikle karşılamaz. Bu nedenle de hastalar bu ameliyat için genel olarak özel hastaneleri tercih eder.

Boy Uzatma Ameliyatı Ücretli Mi?

Boy uzatma ameliyatı ücretli mi sorusuna doğrudan evet şeklinde yanıt verebiliriz. Boy uzatma ameliyatları tamamen estetik amaçlı tercih edilen ameliyatlardır.

  • Sadece örneğin bir bacağın bir bacaktan uzun olması ve benzeri sağlığı olumsuz etkileyen mecburi ameliyatları devlet karşılar. Estetik amaçlı yapılan boy uzatma ameliyatlarının masraflarını ise direk hasta karşılar.

Boy Uzatma Ameliyatı Fiyatı Devlet Hastanesi

Boy uzatma ameliyatı fiyatı devlet hastanesi için merak ediliyor. Ancak devlet hastaneleri estetik amaçlı yapılan boy uzatma ameliyatlarını yapmaz. Bunun için ücret kapsamında sadece özel hastaneleri tercih edebilirsiniz.

  • Devlet hastanelerinde sadece cücelik, bir bacağından diğerinden kısa olması gibi SGK tarafından karşılanan zaruri boy uzatma ameliyatları ücretsiz yapılır.

Boy Uzatma Ameliyatı Tehlikeli Mi?

Boy uzatma ameliyatı tehlikeli mi sorusu ameliyat olmayı düşünen hastalar tarafından araştırılıyor.

  • Boy uzatma ameliyatlarında kemik içerisine ortopedik implantlar yerleştirilir. Bu implantların kemik enfeksiyonu yapma riski vardır.
  • Bunu da ameliyat sonrası için verilen antibiyotik ilaçlarla gidermek mümkündür. Haricinde ameliyatın herhangi bir hayati tehlikesi bulunmuyor.

Boy Uzatma Ameliyatı ile En Fazla Kaç Cm Uzatır?

Boy uzatma ameliyatı ile en fazla kaç cm uzatır sorusu merakla araştırılıyor. Uzamanın hızlıca yansıması için hastanın doktorun tavsiyelerini uygulaması gerekir.

  • Boy uzatma ameliyatlarında hedeflenen ölçü 7 ile 10 cm arasında değişiyor. Bu uzama ortalama ameliyat sonrasındaki 2 ay içerisinde sağlanıyor. Aval kemiği ile uyluk bölgesinde ilgili tekniklerle operasyon yapılması halinde boyun 15 cm daha uzaması da sağlanabiliyor.

Ancak genelde 15 cm ve yukarısı için operasyon yapılması tavsiye edilmez. Çünkü ameliyat sonrası komplikasyon riski oldukça yüksektir.

Boy Uzatma Ameliyatı Sonrası Yürüme

  • Boy uzatma ameliyatı sonrası yürüme süresi ilk 4 aydan sonra netlik kazanır. Ameliyat sonrasındaki ilk 4 ay içerisinde operasyon uygulanan kemiğin tam iyileşmesi hedeflenir.

Bu iyileşme sürecinde hasta yürüteç kullanır. Doktor kontrolü sonucunda kemiğin sağlamlaştığı saptanınca hasta yürüteç olmadan sağlıklı bir şekilde yürümeye başlayabilir.

Boy Uzatma Ameliyatı İyileşme Süreci

  • Boy uzatma ameliyatı iyileşme süreci ortalama 4 ay kadar devam eder. Ameliyat sonrasındaki bu 4 ayda hasta enfeksiyon riskine karşı antibiyotik kullanır.

Operasyon uygulanan kemiğin sağlamlaşması beklenir. Kemik sağlamlaşana kadar hasta yürüteçten destek alarak yürür.

Gerekli kontrollerden sonra doktor onay verirse hasta yürüteç olmadan yürümeye ve rutin hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Boy Uzatma Ameliyatı Yara İzleri

Boy uzatma ameliyatı yara izleri kalır mı diye de sıkça araştırma yapılıyor. Ameliyat sırasında kemiğe ve operasyon alanına ulaşmak için hastada ufak kesiler açılır. Bu kesiler operasyon sonrasında dikilerek kapatılır.

Ancak hastanın yarayı temiz tutması ve enfeksiyon riskine karşı koruması gerekiyor.

  • Yara izleri ameliyat sonrasında tamamen kaybolmasa da doktor direktiflerine uymanız halinde en düşük seviyede olacaktır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir