Bloke Teminatlı Kredi Kartı Kredi Notunu Etkiler Mi?

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Kredi Notunu Etkiler Mi?
0

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Kredi Notunu Etkiler Mi?

Teminatlı kredi kartı kredi notunu etkiler mi, teminatlı kredi kartı nedir gibi sorular yoğun olarak araştırılıyor. Bankalar borçlarını düzenli ödemeyen tüketicilere kredi kullanım notları düşük olduğu için kredi kartı ya da herhangi bir kredi ürünü sunmuyor. 

Bu noktada kredi notu düşük olan vatandaşların bankalardan kredi kartı ve kredi alması için kredi notunu yükseltmeleri gerekiyor.

Bankaların bu konuda sunduğu alternatif çözüm ise teminatlı kredi kartı seçeneğidir. Borcu olan, kredi notu düşük olan vatandaşlar belirli teminat tutarlarını bankaya yatırarak teminatlı kredi kartı alabilirler.

Aldıkları teminatlı kredi kartını düzgün ödeme ile kullanmaları halinde kredi notları kısa vadede yükselecektir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Kredi Notunu Etkiler Mi? 

Bloke teminatlı kredi kartı kredi notunu etkiler mi, kredi notu nasıl yükseltilir gibi sorular vatandaşlar tarafından yoğun şekilde araştırılıyor.

Kredi notu bildiğiniz üzere banka kredi ödemeleri, kredi kartı ekstre ödemeleri ve diğer bankacılık ürün ödemelerinin geç yapılmasıyla düşer.

Düşen kredi notu neticesinde artık bankaların güveni olmadığı için herhangi bir kredili ürün kullanmanız mümkün olmaz.

Kredi notunu yükseltmenin seçeneklerinden biri bloke teminatlı kredi kartı kullanmaktır. Bazı bankalar kredi notu düşük olan vatandaşlara bu fırsatı sunarak kredi notlarını yeniden yükseltmelerini sağlıyor.

Kamu ya da özel bankalar üzerinden alacağınız bloke teminatlı kredi kartları ile siz de notunuzu yükseltebilirsiniz.

Hesaptaki Para Kredi Notunu Etkiler Mi?

Hesaptaki para kredi notunu etkiler mi sorusuna evet demek mümkün değildir. Çünkü kredi notunuz düşükse vadesiz hesaplarınızda ya da mevduat hesabınızda ne kadar para olduğunun hiçbir önemi yoktur.

Hesabınızdaki nakit tutarların kredi notu üzerinde herhangi bir etkisi bulunmuyor. Sadece nakit avans hesabınız varsa, bu hesapla yağacağınız tüm işlemler kredi notunuzu olumlu ya da olumsuz etkiler.

Kredi Notu En Hızlı Nasıl Yükselir? 

Kredi notunu en hızlı nasıl yükselir, kredi notunu yükseltmek için ne yapmalıyım sorularına cevap arıyor olabilirsiniz. Bu noktada eğer herhangi bir bankayla çalışıyor ancak kredi notunuzu daha hızlı yükseltmek istiyorsanız şu adımları dikkate almanız tavsiye ediliyor;

  • Kredi kartı ekstre ödemelerinizi çok düzenli yapın.
  • Kullandığınız kredi varsa, kredi aylık taksitlerinizi düzenli olarak ödemeye dikkat edin.
  • Sürekli arka arkaya kredi notu sorgulaması yapmayın.
  • Kredi ya da banka kartlarınıza otomatik ödeme talimatları ekleyin.
  • Bankaya olan borçlarınız geliriniz ile doğru orantılı olsun. 
  • Bankada sadece aktif kullandığınız hesaplarınız açık kalsın.

Yer verdiğimiz bu detayları dikkate almanız halinde kredi notunuz zamanla yükselmeye başlayacaktır. Ayrıca bankaların telefonlarını açmaya ve bankalarla iletişimde kalmaya da özen gösterin. Bu da kredi notunuzu ve bankanın size olan güvenimi doğrudan etkileyen bir unsurdur.

Kredi Notu 1 Ayda Ne Kadar Artar?

Kredi notu 1 ayda ne kadar artar sorusuna ortalama 100-150 puan olarak yanıt verebiliriz. Kredi notunu yükselten unsurları dikkate almanız ve banka ürünlerini düzenli kullanarak borcunuzu vaktinde ödemeniz halinde bir ayda kredi notunuz ciddi oranda yükselebilir.

Sadece kara listede yer alıyorsanız kredi notunuzun düzelmesi ve artması 2 yıl kadar sürebilir. Onun dışında 1 ile 6 ay arasında kredi notunuz düzenli ödemeler sonucunda normale dönecektir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir