Bir Numaranın Kime Ait Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?

Bir Numaranın Kime Ait Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?
0

Herhangi bir numara tarafından arandığınızda o telefon numarası kime ait ücretsiz bir şekilde öğrenmek çabasına girilebilir. Çünkü her zaman her arayan kişi telefonlarınızda kayıtlı olmayabiliyor. Ya da tanımadığınız biri tarafından aranabiliyorsunuz ve kim tarafından arandığınızı merak etmeniz ve dolayısıyla öğrenmek istemeniz gayet normal bir durum olarak açıklanabilir. Peki bunu öğrenmenin yolları nelerdir?

Sizi arayan numarayı ücretsiz bir şekilde nasıl öğrenebilirsiniz? Numaradan isim sorgulama kaç TL? Şeklindeki sorularla karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere bir numaranın kime ya da hangi kurum ve kuruluşa ait olduğunu bulabilmenizi sağlayan platformları ve bunu nasıl yapabileceğinizi anlatan yöntemler sunacağız. En önemlisi ise numarayı bulurken ücretsiz bir yolu var mı ya da numarayı bulurken ne kadar ücret ödemeniz gerekiyor bu gibi sorulara yanıt bulacağız.

Telefon Numarası Kime Ait Ücretsiz?

Telefon numarası kime ait ücretsiz sıkça sorulan ve cevaplanması istenen bir sorudur. Biri sizi aradığında kim tarafından arandığınızı anında öğrenemeyebilirsiniz. Fakat anında öğrenmenin de yolları vardır. İlk olarak, eğer telefonunuz çaldığı anda o numara kişi listenizde kayıtlı değilse öğrenmenin bir yolu var. Öncelikle telefonunuza kimin aradığını gösteren uygulamalardan güvenilir olan bir tanesini indirebilirsiniz.

Bu uygulamayı indirdiğinizde telefonunuza arama düştüğü an numaranın sahibi hangi isim ise anında öğrenebileceksiniz. Böylelikle daha sonradan araştırmanıza gerek kalmayacaktır. Fakat eğer hattın sahibi hattını bu özelliğe kapatmış ise maalesef kime ait olduğunu göremeyebilirsiniz ve tekrar araştırmanız gerekebilir. Ayrıca bazı uygulamalar hattın ilk sahibinin adını gösterdiğinden birtakım yanlışlıklar da meydana gelebilmekte. Bunun dışında telefonunuzun işletim sistemi de bu uygulamaları indirmek için müsait olmayabilir. Yani bu uygulamalar sizler için ücretsiz bir seçenek olsa da kesin olarak sonuç vermeyebilir.

118 80 Ücreti Ne Kadar?

Eğer uygulama indirmeyi tercih etmiyorsanız 118 80’i arayarak da sizi arayan hat sahibinin ismini bulma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Peki 118 80 ücreti ne kadar? Öncelikle 118 80 sizleri arayan numaranın kime ait olduğunu bulabileceğiniz güvenilir bir platformdur. Eğer uygulamadan yanıt alamazsanız, ki bu sıklıkla başınıza gelebilecek bir durumdur, 118 80’i arayarak kolaylıkla sorunuza cevap bulabilmeniz mümkün. Böyle bir durumun bir tuş kadar kolaylıkla halledebileceğiniz kadar yakınınızda olması ise ayrı bir avantajdır. Yani 118 80’i arayarak saatlerce internette araştırma yapmanıza gerek kalmayacaktır.

118 80’den aradığınız numaranın kime ait bulmanın yanı sıra başka işlemler de yapabilirsiniz. Örneğin, numara sorgulamak yerine bir kurum ya da kuruluşun numarasını isteyebilir, bulmak istediğiniz numaraları sorgulatabilir ve numara ile ilişkili olan birçok isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. 118 80’den numara sorgulama ücreti ise hattınızın hangi şirkete ait olduğuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Fakat genel olarak çoğu hat aynı fiyat üzerinden ücretlendirilmektedir. 60 saniye konuştuğunuzda 5,49 Türk lirası bir ücretlendirme yapılır. Ücretlendirmeler dakika üzerindendir ve her konuştuğunu saniye işleme alınır. Bunların dışında ise 118 80 her numarayı buluyor mu sorusu da akılda olan sorulardan bir tanesidir. Kullanıcılar ya da müşteriler kesin sonuç almayı hedeflediklerinde bu ücretlendirmelere olumlu bakacaklardır.

Numaradan İsim Sorgulama Kaç TL?

Numaradan isim sorgulamanın birden fazla yolu vardır fakat bunlar arasında merak edilen bir başka soru ise numaradan isim sorgulama kaç TL olduğudur. Numaranın hangi isme ait olduğunu gösterene uygulamalar olduğu gibi şirketler de vardır. Bu şirketlerin ise 118 80 gibi numaraları vardır. Ve günümüzde birden fazla numara sorgulama şirketi vardır. Bu şirketlerin fiyatlandırmaları da kendi içinde değişebilir. Örneğin hangi hattı kullanıyorsanız buna bağlı olarak değişiklikler meydana gelebilir. Bunun dışında ücretlendirmeler saniye/dakika üzerinden yapıldığından sizlerin yetkili ile konuşma süresi de fiyatlandırma aşamasında önemli bir etkendir. Genel olarak numaradan isim sorgulama ya da kurum ve kuruluşların numaralarını bulmaya yarayan operatörlerin fiyatlandırmaları dakikası 4 Türk lirası ile 6 Türk lirası arasında değişmektedir.

118 80 Her Numarayı Buluyor Mu?

Bulmak istediğiniz numarayı sorgulamak istediğinizde arayabileceğiniz operatörlerden bir tanesi de 118 80’dir. Peki 118 80 her numarayı buluyor mu? Sizi arayan ya da aramayan ve bulmak istediğiniz numaraları kolay yoldan bulabileceğiniz operatörlerden biri olan 118 80, diğer operatörler gibi ücretlidir. Numara sorgulatmak isteyen müşteriler ise numara sorgulattığı operatörün güvenilir olmasını ister.

Bunun yanında o operatörün kesin sonuç vermesini de beklemektedir. 118 80 her numarayı buluyor mu ise bu konuda önemlidir. 118 80 pek çok numarayı bulabilmektedir. İster aradığınız numaranın ismini bulabilmekte ister bir kurum ya da kuruluşun numarasını bulabilmekte oldukça verimli sonuçlar alabilirsiniz. Fakat bazen özellikle kapattırılan, gizlenen ve bulunulması istenmeyen numaralar olabilir. Bu gibi durumlarda ise 118 80’den istediğiniz sonu alamayabilirsiniz. Fakat bu durum sadece 118 80’e özgü bir durum olmamakla birlikte diğer telefon numarası bulmaya yarayan operatörlerde de geçerli olmaktadır.

 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir