Amoklavin Ne İşe Yarar? Amoklavin Fiyatı 2023

Amoklavin Ne İşe Yarar? Amoklavin Fiyatı 2023
0

Amoklavin 1000 mg Nedir?

Amoklavin nedir ve ne için kullanılır? Bu ve benzeri sorular sıklıkla merak ediliyor. En yalın tanımıyla Amoklavin ilacı pek çok bakteri türüne karşı etki gösteren penisilin temelli bir antibiyotiktir.

Sadece reçete edilerek satılır ve kullanılabilir. İlacın etken maddesi ise klavulanik asit ve amoksisilindir. Toz, film tablet ve süspansiyon versiyonları mevcuttur. 

  • Her bir versiyon farklı bakteri ve mikroplara bağlı hastalıkların tedavisi için reçete edilir. Diş, diş eti, üreme organı, mantar enfeksiyonları ve benzer tüm cilt enfeksiyonlarının tedavisi için aktif olarak reçete edilir.

Kullanım talimatları doktor tarafından belirlenir. Penisilin temelli bir antibiyotik olduğu için doktor bilgisi dışında kullanmamanız gerekiyor.

Amoklavin 1000 mg Fiyatı 2023

  • Amoklavin 1000 mg güncel eczane fiyatı 40,64 TL’dir. 

Amoklavin Yan Etkileri Nelerdir?

Amoklavin yan etkileri nelerdir sorusu yine ilacı ilk kez kullanacak kişiler tarafından merak ediliyor. Her ilaçta olduğu gibi etken maddelere karşı alerjisi olanlar için Amoklavin ilacının da yan etkileri olabilir. Bildirilen olası yan etkilerini sıralamak gerekirse de;

  • Baş dönmesi ve baş ağrısı 
  • Bulantı ve kusma 
  • Ödem 
  • Sindirimde güçlük durumu 

 Bu ve benzeri yan etkiler görülebilir. Yukarıda sıraladığımız yan etkilerden en az birini görürseniz hemen ilacı kullanmayı bırakarak doktorunuza danışmanızı ve bildirmenizi tavsiye ediyoruz.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan her sağlık ürün fiyat bilgisi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir