Aferin Sinüs Ne İşe Yarar? Aferin Sinüs Fiyatı 2023

Aferin Sinüs Ne İşe Yarar? Aferin Sinüs Fiyatı 2023
0

Aferin Sinüs Ne İşe Yarar?

Aferin sinüs ne işe yarar sorusu ilk kez kullanacak herkes tarafından arama motorlarında sıkça araştırılıyor. Aslında Aferin sinüs bilinen ve yaygın kullanım seyri olan bir ilaçtır.

 • Soğuk havalar neticesinde oluşan nezle, gribal enfeksiyonlar ve soğuk algınlığı gibi hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. 

Bu üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı hastalıklar halsizlik, kırgınlık ve ağrı da yapıyor. Beliren bu ağrıların azalmasında ve üst solunum yolu enfeksiyonlarının tedavi edilmesinde oldukça etkili bir ilaç olarak tercih ediliyor.

Aferin Sinüs Fiyatı 2023

Aferin sinüs fiyatı 2023 yılında yeni ilaç zamlarıyla beraber artış gösterdi. Sosyal sağlık güvencesi olmayan ya da ücretle ilacı satın almak isteyenler güncel fiyatını merak ediyor. 2023 güncel Aferin sinüs eczane fiyatları şu şekildedir;

 • Aferin sinüs 500/30/1,25 mg 20 film kaplı tablet fiyatı 2023 yılında 55,52 TL olarak yansıyor.

Bu fiyat tam ücretler Aferin sinüs alımlarında geçerlidir. Aynı zamanda yeni bir zam dönemine kadar Türkiye’de hizmet veren tüm eczanelerde belirtilen fiyat tek ve ortak fiyat aralığıdır.

Aferin Sinüs Sinüzite İyi Gelir Mi?

Aferin sinüs sinüzite iyi gelir mi sorusuna yanıt aranıyor. Aferin sünüş ilacı soğuk algınlığı ve nezle gibi üst solunum yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılıyor.

 • Nezle, soğuk algınlığı ve griple beraber sinüziti olan ya da alerjik durumları olan hastalarda oldukça başarılı tedavi sonuçları verdiğini söylemek mümkündür.

Aferin Sinüs ile Aferin Forte Arasındaki Fark

Aferin sinüs ile Aferin forte arasındaki fark etken madde ve etki türüdür. Aferin sinüs daha hafif üst solunum yolu hastalıklarında ağrı kesici ve tedavi edici özellik taşıyor.

 • Ancak Aferin forte ise ateş düşürücü, öksürük giderici gibi özellikler taşıyor. Bu bakımdan daha ağır nezle, soğul algınlığı ve grip durumlarında reçete ediliyor.

Ancak doktor bilgisi ve kontrolu dışında her ikisinin kullanımı da tavsiye edilmiyor.

Aferin Sinüs Günde Kaç Kere İçilir?

Aferin sinüs günde kaç kere içilir sorusuna doktorunuz yanıt verebilir. Temin ettiğiniz eczaneye de danışabilirsiniz.

Yine de doktorunuzdan bu konuda bilgi alarak dozu ayarlamanızı tavsiye ediyoruz.

Hamilelikte-Emzirme Döneminde Aferin Kullanımı

Hamilelikte-emzirme döneminde aferin kullanımı önerilmiyor.

 • Doktor gerekli görüp reçete etmediği sürece özellikle de hamileliğin ilk 3 ayında kesinlikle kullanılmaması öneriliyor.

Yine emzirme döneminde de Aferin sinüs kullanımı uzmanlar tarafından tavsiye edilmez.

Aferin Sinüs Boğaza İyi Gelir Mi?

Aferin sinüs boğaza iyi gelir mi sorusun evet diye yanıt vermek mümkündür. Genel olarak nezle, soğuk algınlığı ve gribe bağlı ateş, öksürük, boğaz ağrısı gibi durumlar için yoğun olarak reçete ediliyor.

Ayrıca üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı olarak boğazda meydana gelen kaşıntı hissini de tedavi etme özelliği içeriyor.

Aferin Sinüs Uyku Yapar Mı?

Aferin sinüs uyku yapar mı sorusuna evet şeklinde yanıt verebiliriz. Grip, nezle ve benzeri durumlarda beden ağrı neticesiyle yorgun düşer.

Aferin Sinüs kullanımı ise ilk 30 dakika içerisinde etki ederek ağrıyı azaltıyor. Buna bağlı olarak 1 saat içerisinde yoğun uyku isteği açığa çıkarabilir.

Bu bedenin ağrısının dinmesi ve yorgunluğun atılmasına bağlı gelişen bir uyku isteğidir.

Aferin Yan Etkileri Nelerdir?

Aferin yan etkileri nelerdir sorusu da sıklıkla merak ediliyor. Her ilaç seçeneğinde olduğu gibi Aferin sinüs ilacında da olası yan etkiler mevcuttur.

Bu yan etkiler hastaların doz aşımı yapması ya da etken maddeye karşı alerjik reaksiyon göstermesinde açığa çıkar. Açığa çıkabilecek olası yan etkileri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Şiddetli baş dönmesine ve baş ağrısı 
 • Üst solunum yolu enfeksiyon belirtileri
 • Mide bulantısı ve kusma 
 • Ağızda kuruluk ve genel iştahsızlık
 • Kabızlık ve kabızlığa bağlı karın ağrısı 
 • Aşırı yorgunluk ve bitkinlik hissi 
 • Denge kaybı yaşama 

Yan etkilerin görülmesi halinde doktorunuza bilgi vermeyi unutmamalısınız.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir